Nasz Adres:

 
ul. Filaretów 6
20-609 Lublin

  

Tel: 531.288.188

Zapraszamy:

 
Zadzwoń i umów się w dogodnej porze dla ciebie.

Polecamy

Depilacja Gabinet Kosmetologiczny KAHTRIN Lublin DEPILACJA 

 

Jak wiadomo powszechnie metod pozbywania się niechcianego owłosienia jest wiele. Najprostszą jest po prostu golenie. Ma ono tylko dwie zalety, mianowicie jest szybkie i tanie. Niestety efekt jest powierzchowny, chwilowy i co najgorsze, odrastające włosy są ostre,  mocniejsze i bardziej widoczne. Generalnie już po trzech dniach widać odrost, który oprócz tego, że jest widoczny, to jeszcze kuje jak małe szpileczki. Kolejną metodą jest depilacja przy pomocy wosku. Jest dość tania i daje fajny efekt.

 

Włosy przez dłuższy czas nie odrastają, skóra po depilacji woskiem jest miękka i delikatna. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form depilacji, a przy technicznie sprawnie przeprowadzonej depilacji praktycznie minimalnie odczuwalna. Depilacja woskiem nie daje jednak trwałych efektów, a jedynie odciąga znacząco w czasie pojawianie się nowego owłosienia.

 

No tak, ale co jeśli chcemy wyeliminować owłosienie trwale ? Niestety nie ma metody, technologii, która dawała by 100 % eliminacje tej przypadłości. Co prawda obowiązuje pogląd, że skuteczność 100 % daje metoda depilacji laserem, niestety jest to jedynie czysty marketing. Coraz częściej można spotkać osoby, które nie dość, że uległy magi haseł reklamowych i poddały się depilacji laserowej, to do tego często wydając na tę metodę pokaźne kwoty, nie są usatysfakcjonowane z efektów. Ba zdarzają się nawet takie osoby, które znacząco zadłużyły się tylko po to, żeby mieć gładką i piękną skórę. Niestety często efekt mija się z magią sloganów zachęcających do depilacji laserem.

 

Dlaczego dzieje się tak, że depilacja laserem nie daje oczekiwanego efektu trwałej depilacji, pomimo podaniu się często całej serii zabiegów depilacji laserowej ? Żeby w pełni zrozumieć dlaczego tak się dzieje, pokrótce trzeba zrozumieć działanie tej metody.  Każdy laser działa na zasadzie przekazania wiązki światła, której celem jest dotarcie do mieszka włosa. Melanina, która jest barwnikiem włosa, jest również nośnikiem dla wiązki światła. Dzięki temu energia, która dociera do mieszka włosa powoduje reakcje termiczną w mieszku, co prowadzi do zniszczenia cebulki włosa.

 

No tak, ale co jeżeli włos ma mało melaniny, czyli jest zbyt jasny, żeby umożliwić transport odpowiedniej ilości energii, która ma zniszczyć trwale cebulkę włosa ? Odpowiedź nasuwa się sama. Nie ma fizycznej możliwości, żeby w takiej sytuacji depilacja laserem zadziałała, ani dziś ani jutro - po prostu nigdy nie zadziała. Tak o to, w dość uproszczony sposób przedstawia się mit o skutecznej depilacji laserem. Oczywiście depilacja laserowa jest w pewnym sensie efektywna, ale na pewno nie tak, jak się ją przedstawia.

 

Generalnie depilacja laserem jest kosztowna, trzeba ją powtarzać dużą ilość razy, żeby dała w miarę dobre efekty, które uzależnione są od klasy urządzenia jakim się ją przeprowadza. Oczywiście po depilacji laserem nie wolno się opalać minimum dwa tygodnie, nie wolno poddawać wydepilowanego miejsca preparatom złuszczającym skórę. Przez klika dni nie powinno używać się toniku, mydła i innych preparatów opartych na spirytusie. Najważniejszą, ale często pomijaną kwestią, lub też mocno spłaszczaną, jest kwestia ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, takich jak poparzenia depilowanych miejsc lub trwałe mocno widoczne przebarwienia depilowanych miejsc. Poniżej zamieszczony materiał wideo pokazuje skutki jakie mogą wystąpić po depilacji laserem. Są to bardzo poważne poparzenia, które często pozostają w formie blizn na całe życie.
 

Ciekawą alternatywą dla depilacji laserem, jest opracowany system depilacji EPILFREE. Metoda EPILFREE łączy się z klasyczną depilacją  woskiem. Metoda ta jest już dostępny w lublinie. Gabinet Kosmetologiczny KATHRIN jako pierwszy w lublinie wprowadził usługę depilacji powyższym systemem. Faktem jest, że efekty jakie uzyskuje się przy połączeniu depilacji woskiem i EPILFREE są dużo lepsze, a co najważniejsze zastosowanie tej metody jest tańsze i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, w postaci poważnych poparzeń, ryzykiem jakim obłożona jest metoda depilacji laserem.

 

Skuteczność metody EPILFREE to zatrzymanie do 80 % wzrostu włosów już po kilku zabiegach. Nie ma tu znaczenie jakiego typu są włosy podawane tej metodzie depilacji (EPILFREE działa na każdy kolor włosa) - co już samo w sobie jest efektywniejsze od depilacji laserem. Preparat jest w pełni przebadany dermatologicznie, a wyniki badań klinicznych mówią jednoznacznie, że nie posiada żadnych skutków ubocznych.

 

Duża zaletą dla osoby poddającej się zabiegowi, jest to, że od razu po zakończonym zabiegu możemy się opalać - co stanowi ogromny komfort, towarzyszący temu zabiegowi w wielu przypadkach. Dodatkowo z zabiegu płynie duże poczucie bezpieczeństwa, które charakteryzuje fakt, że nie ma fizycznej możliwości nabawienia się jakichkolwiek przebarwień na skórze lub doznania dotkliwych poparzeń, ponieważ zabieg nie działa w oparciu o reakcję termiczną.

 

Metoda EPILFREE świetnie nadaje się do trwałego usuwania włosów z nóg, pleców, brzucha i delikatnego miejsca na twarzy u kobiet, do jakich można zaliczyć, tak zwany kolokwialnie "wąsik". Ponieważ w efekcie, nie ma podrażnień, opuchlizny etc., metoda świetnie nadaje się do depilacji miejsc intymnych.
 

W gabinecie KATHRIN przy wykorzystaniu metody EPILFREE przeprowadza się depilacje bikini brazylijskiego, depilacje bikini francuskiego, depilacje bikini hollywood. Dla niewtajemniczonych lub ciekawskich poniżej objaśniamy na czym polegają powyżej wymienione depilacje.  Niejednokrotnie są one mylone nawzajem, więc raz na zawsze pozbądźmy się wątpliwości.


Depilacja francuska - bikini francuskie. 

Depilacja francuska Gabinet Kosmetologiczny KATHRIN Lublin Depilacja polega na usunięciu niechcianego owłosienia z linii bikini i pachwin (bez usunięcia owłosienia z warg sromowych i okolic anusa).


Depilacja brazylijska - bikini brazylijskie.
 

Depilacja brazylijska Gabinet Kosmetologiczny KATHRIN Lublin

Depilacja polega na usunięciu owłosienia z linii bikini i pachwin ale do danej szerokości, w konsekwencji pozostaje wąski pasek owłosienia, lub inny dowolny kształt jak na przykład motylek, piorun, serduszko etc. Depiluje się również miejsca pomiędzy pośladkami.

 

Depilacja hollywood - bikini hollywood - dzkie. 


Depilacja polega na całkowitym usunięciu owłosienia z wzgórza łonowego, warg sromowych i między pośladkami.